Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı Yarın Yapılacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kasım ayı olağan meclis toplantısı yarın yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, meclis üyelerinin bir önceki oturuma ait komisyon raporları ve ilçe belediyelerinin Büyükşehir Meclisi’ne sunduğu kararların oylanacağı toplantıda 67 gündem maddesinin karara bağlanacağı belirtildi.

Açıklamada, Başkan Ekrem Yüce’ye Kosova Cumhuriyeti’nin Gilan ve Vıçıtır şehirleriyle kardeş şehir protokolü imzalama yetkisi verileceği belirtilerek, şöyle devam edildi: “Ayrıca amatör spor “Kulüplerine destek vermek için Üst Kurul üyelerinden yetki isteyecek.” ifadeler kullanıldı.

Üniversite öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi.

Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü öğrencileri “Çevre Ekonomisi ve Mali Politikalar” dersi kapsamında Göl tesisleri, Hızırilyas İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Adasu HES’i gezerek su ve elektrik üretimi hakkında bilgi aldı.

Açıklamada, uyguladıkları çalışma ve reel politikaların ilkokul öğrencilerinden üniversite öğrencilerine kadar tüm gençlere faydalı olmasından memnuniyet duydukları ifade edilerek, “Devletimiz sayesinde Sakarya için üretmeye devam ediyoruz. son teknolojiye sahip tesislerimiz ve uzman kadromuzla gençlerin üretim aşamalarını görmesi, merak ettiklerini bizlerle paylaşması bilinçli nesillerin yetişmesinde öncü oluyor.” .” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu