Haber

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev: “Ukrayna’nın saldırması durumunda her türlü silahı kullanmaya hazırız”

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, “Her türlü yanıtı verebiliriz. Tehdidin niteliğine göre her türlü silahı kullanmaya hazırız” dedi.

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dimitri Medvedev, gazeteci Naadana Friedrichson’a röportaj verdi. Medvedev, Batılı ülkelerin Rusya’ya yönelik saldırılar için Ukrayna’ya gönderilen silahlarla müzakere yolunu açtıklarını “hata” olarak nitelendirdi. Medvedev, “Sonuç tam tersi olacak. Bu durumda müzakere olmayacak. Sadece misilleme olacak. Kiev’in yönetiminde kalan Ukrayna’nın tamamı yanacak. Ortada Pentagon’dakiler iyi anlıyor” dedi. daha iyi sonuçlar ne olacak.”

“Tehdidin niteliğine göre her türlü silahı kullanmaya hazırız”

Ukrayna ordusunun, Rus ordusunun kontrolündeki Donbass bölgesi ve Kırım’daki bazı şehirlere saldırması durumunda Rusya’nın nasıl karşılık vereceği sorusuna yanıt veren Medvedev, saldırının boyutuna göre her türlü silahı kullanabileceklerini söyledi. Medvedev, “Her türlü cevabı verebiliriz. Rusya Devlet Başkanı (Vladimir Putin) bunu açıkça ortaya koydu. Kendimize herhangi bir kısıtlama getirmiyoruz ve tehdidin niteliğine göre her türlü silahı kullanmaya hazırız” dedi. Medvedev, bu tür eylemlerin nükleer caydırıcılığın temelleri de dahil olmak üzere Rus doktrinleriyle uyumlu olduğunu vurgulayarak, “Sizi temin ederim ki sert ve caydırıcı bir karşılık verilecektir.” – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu