Haber

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarına rağmen Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da eğlence organizasyonları düzenlendi

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik abluka ve baskınları yoğun bir şekilde devam ederken, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’daki şenlikler tepki çekti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 27 gündür devam ediyor. Abluka altındaki Gazze’de yaşayan Filistinlilerin yardıma davet ettiği Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da eğlence organizasyonlarının yapılması dikkat çekti. Büyük bütçeler harcanarak düzenlenen kutlamalar sosyal medyada büyük tepki gördü.

Dünyanın en büyük festivallerinden biri olan “Riyad Sezonu” Suudi Arabistan’da başladı. Çeşitli alanlarda etkinliklerin düzenlendiği devlet destekli eğlence festivaline ilgi Gazze’deki katliama gölge düşürdü.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai kentinde, Cadılar Bayramı münasebetiyle dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın önünde dev bir drone gösterisi düzenlendi. Binlerce drone ile oluşturulan iskelet figürünün yürüme anlarının görüntüleri sosyal medyada paylaşılırken, Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X’in sahibi Elon Musk, görüntüye yaptığı yorumda şaşkınlığını ve hayranlığını dile getirdi. – DUBAİ

haber-pamukkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu