Haber

Ankara Büyükşehir Kahramanmaraş’ta Tırdan Dönüşen Sabit Duş Alanları da Kurdu

Kullanım ömrünü tamamlayan otobüsleri daha önce portatif duş, berber ve çamaşırhaneye dönüştürerek deprem bölgesine gönderen Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta 100 kişi kapasiteli duş ve çamaşırhane kurdu. ABB tarafından dönüştürülen portatif duş arabalarının bölgeye ulaşmasının ardından Kahramanmaraş Nurettin Topçu Anadolu Lisesi bahçesinde hijyen merkezi hizmete açıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremleri sonrası afet bölgesinde kalan vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından biri olan hijyen ve yıkanma sorununa çözüm üretti. EGO’nun kullanım ömrünün bitmesi nedeniyle atıl durumda kalan eski belediye otobüslerini seyyar duş, kazan dairesi, yatakhane, berber ve çamaşırhane alanına dönüştüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, tek seferde sarsma bölgesine gönderdi. bir yandan bu araçların köylerde ve kamu hizmet noktalarında çalışmasını sağlarken bir yandan da Kahramanmaraş yerleşkesine ulaşmasını sağlıyor. kurulan duş ve çamaşırhane çalışmalarını da tamamladı.

“ŞEHRİN HİJYEN SORUNUNU ÖNEMLİ BİR ŞEKİLDE ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

ABB’nin kurduğu duş ve çamaşırhane ile ilgili bilgileri sosyal medyadan duyuran Önder Mansur Yavaş, “Kahramanmaraş yerleşkemizde seyyar otobüsten sonra duş, çamaşırhane ve berberden sonra kamyondan dönüşerek sabitlediğimiz duş ve çamaşırhanemiz” dedi. , yarın (bugün) faaliyetlerine başlıyor. Aynı anda 100 kişilik kapasiteye sahip. Merkezimizle birlikte şehrin hijyen sorununu büyük ölçüde çözmüş olacağız” dedi.

100 KİŞİ İÇİN TOPLAM 10 TIR HAZIRLANACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta bayanlar ve erkekler bölümünde 50’şer kişilik olmak üzere toplam 100 kişilik duş alanları kurdu. Toplam 10 tırdan oluşması planlanan duş alanı için dönüştürülen 4 tır Kahramanmaraş’a geldi.

Depremzedelerin ihtiyaçları düşünülerek dönüştürülen ve 8 ton su kapasitesine sahip olan Mobil Duş Arabalarında lavabo, şampuan, sabun ve saç kurutma makinesi bulunmakta ve cep telefonu şarj istasyonu hizmeti de verilmektedir.

Kamyondan dönüştürülen sabit duşlar, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Yavuz Selim Mahallesi’ndeki Nurettin Topçu Anadolu Lisesi’nde kurulan ABB Deprem Koordinasyon Merkezi’nde hizmet verecek.

karapurcekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu