Haber

12 Ulusal Kadınlar Futbol Ligi takımı FIFA 2023’e eklendi

En çok oynanan futbol oyunu FIFA 2023’ten yenilikler haberler orada. Oldukça geniş bir takım ve oyuncu veri tabanına sahip olan FIFA’ya yeni kadın kulüpleri de geliyor. Yeni bir kırılma noktası olacak ve oyuna yön verecek gelişmelerin detayları haberimizde!

NWSL, FIFA 2023’te ses getirecek

Popüler oyun şirketi Electronic Arts, Pazartesi günü Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’nin FIFA 2023’e geleceğini duyurdu. NWSL Oyuncular Derneği ile imzalanan lisans ortaklığı sayesinde 12 NWSL (Ulusal Kadınlar Futbol Ligi) takımının tamamı oyunda yer alacak.

Yıllardır erkek takımlarının yer aldığı FIFA’da ilk kez kadın takımları da kullanıcılarda büyük merak uyandırdı. Ayrıca 15 Mart’tan itibaren erişime açılacak olan oyunda takımların tüm kadın sporcuları için ileriye dönük yeni anlaşmalar da yer alıyor.

Oyun, Electronic Arts’ın kadın futbolcuyu yani Chelsea’den Sam Kerr’i ilk kez kapakta göstermesiyle de gündem olmuştu. İngiltere ve Fransa’da 1. Lig’den 24 takımın yer aldığı FIFA, 2016 yılından bu yana çok yol kat etti.

12 NWSL takımının tamamı 15 Mart’tan itibaren Turnuva Modunda, Çevrimiçi Sezonlarda ve Dostluk Maçlarında yer alacak. Ayrıca formalar, amblemler, kupalar ve kutlamalar da yer alacak. Son olarak, oyuna dört yeni NWSL stadyumunun ekleneceği belirtilmelidir.

Ulusal Kadınlar Futbol Ligi (UKFL) Komiseri Jessica Berman, FIFA 2023 için açıklamalarda bulundu. “FIFA 2023’e kadın oyuncuların dahil edilmesi, futbolun sınırlarını genişlettiğini gösteriyor.” dedi. Ayrıca, “Bu lig, oyuncular ve dünya çapında milyonlarca futbolsever için bir kırılma noktası. Dünyaca ünlü sporcuların FIFA 23 ile yeteneklerini daha da fazla sergileme fırsatına sahip oldukları için çok heyecanlıyız.” açıklama yaptı

FIFA 2023 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara yazın!

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu