Haber

Viyadük İnşaatında Dinamit Kullanıldı! Diyarbakır’daki Tarihi Taş Köprü Hasar Gördü

Diyarbakır’da II. Abdülhamid döneminde yapıldığı söylenen tarihi Taşköprü, viyadük inşaatı çalışmaları sırasında dinamit patlaması sonucu hasar gördü. Köprü trafiğe kapatıldı.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Taşköprü Mahallesi kırsal kesiminde yer alan tarihi Taşköprü, Kulp’tan Muş’a Silvan, Hazro ve Lice ilçelerini bağlayacak 700 metrelik viyadüğün inşaatı sırasında meydana gelen patlama sonucu hasar gördü.

Yüklenici firma, II. Abdülhamid dönemine ait olan bu tarihi köprüye dinamit kullanılarak yapılan çalışma nedeniyle zarar verdi.

Taşköprü İlçe Muhtarı Kazım Aydın, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bugün viyadük çalışması için dinamit patlatılması sonucu köprünün bir kısmı hasar gördü.

Köprümüz hasar gördüğü için ulaşıma kapatıldı. Yetkililer 2-3 gün içinde çalışmalara başlanarak köprünün onarılacağını söyledi.

“Geçtiğimiz aylarda bu tür dinamit patlamaları sonucu köyümde çok sayıda ev hasar gördüğü için vatandaşlarımız mağdur olduklarını belirterek dilekçe vererek şikayette bulundular” dedi.

haberkeskin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu