Haber

Selçuk Bayraktar duyurdu: Bayraktar TB3 2024’te gemide olacak

Bugün Türkiye’nin 100. yılı…

Donanma tarihinin en büyük geçit töreni öncesinde TCG Anadolu’da farklı bir tören düzenlendi.

Üst düzey asker ve gemi işçilerinin katıldığı törende Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in mesajı okundu.

Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin uçak gemisine SİHA’yı yerleştirmeyi başaran bir ülke olduğunu hatırlattı.

TCG Anadolu’da düzenlenen törende Genel Maksat Helikopterleri Bayraktar TB3 ve Kızılelma da tüm görkemleriyle hazır bulundu.

“Kızıl Elma da 2024’te seri üretime girecek ve 2025’te devreye girecek”

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Cumhuriyetin 100’üncü yılına yepyeni teknoloji hamleleriyle girildiğini söyledi. Bayraktar, TB3 ve Kızılelma’nın tarihlerini verdi.

İnşallah 2024 yılında Bayraktar TB3’ün gemide görev yapabilecek hale getirilmesi için gemi denemelerine başlamayı hedefliyoruz. Teknolojik gelişmişlik seviyesinden yeterince emin olduktan sonra 2025 yılında gemide denemelere başlamayı hedefliyoruz. 2024 yılında Kızıl Elma seri üretime girecek. İnşallah 2025 yılında gemi denemelerine başlamayı hedefliyoruz.

“100 yılımız kutlu olsun Türkiye”

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize ve gazilerimize rahmet ve minnetle… 100 yılımız kutlu olsun Türkiye…”İfadelerini kullandı.

dodurgahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu