Haber

Milli Eğitim Bakanı Tekin’in iki yardımcısı, üniversite rektörü iken birlikte çalıştığı isimler oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin ardından açıkladığı yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesine Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Yusuf Tekin, 2018-2023 yılları arasında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörü olarak görev yaptı. Yeni Kabine’deki bakan yardımcılarının listesi bugün Resmi Gazete’de yayımlanırken, Bakan Tekin’in bakan yardımcılığına atanan Ömer Faruk Yelkenci ve Kemal Şamlıoğlu’nun üniversitede birlikte çalıştıkları isimler olduğu öğrenildi.

MİLLİ EĞİTİME 4 BAKAN YARDIMCISI ATANDI

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre her bakanlığa dört bakan yardımcısı atandı. Milli Eğitim Bakanlığına atanan yardımcılar ise şöyle: Celile Eren Ökten, Kemal Şamlıoğlu, Nazif Yılmaz ve Ömer Faruk Yelkenci.

YELKENCI VE ŞAMLIOĞLU İLE ÜNİVERSİTEDE BİRLİKTE ÇALIŞTI

Ömer Faruk Yelkenci, 2018-2022 yılları arasında Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Rektör Danışmanlığı görevinde bulundu. Ayrıca Yelkenci, 2014-2016 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda özel öğretim kurumları genel müdürü ve Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 2016-2018 ortasında İstanbul ili. Tekin, 2013-2018 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulundu. Şamlıoğlu, üniversitenin eski genel sekreterlerinden biridir.

ÖKTEN EĞİTİM DANIŞMANI OLARAK ÇALIŞIYORDU

Diğer bakan yardımcısı Ökten bakanlıkta eğitim danışmanı olarak çalışırken, Yılmaz 2022’den beri bakanlıkta bakan yardımcısı olarak görev yapıyor.

haber-bahsili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu