Haber

‘Millet 5’ten büyüktür’ paylaşımını sildi: ‘Akşener ‘Masadakileri incitir’ dedi

YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun müşterek cumhurbaşkanlığı adaylığını Altı Levha başkanlarının kendisine dayattığını iddia etmesi üzerine sosyal medya hesabından “Millet 5’ten büyüktür” paylaşımı yaptı. Kılıçdaroğlu’nu desteklemiyor. Milletvekili Ümit Dikbayır, paylaşımını kısa süre sonra sildi.

Habertürk’te Açık ve Net programına konuk olan Dikbayır, söz konusu paylaşımın silinmesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Dikbayır, “Tweetimi silebilecek biri var” diyerek, şunları söyledi:

“Burada 1,5 yıllık bir emek var. UYGÜN Partisi’nin kuruluş amaçlarındaki temel ilkemiz, 2017 referandumunda partisiz olmamıza rağmen Türkiye’yi gezdik. Birinci hedefimiz bu başkanlık sisteminin gelmesidir. Biz de haklıydık Türkiye için iyi olmaz” diyen partiyi bunu değiştirmek için kurduk. Milletin her şeye müdahil olacağı bir parti kurduk. Bütün politikamız bunun üzerine kurulu.

Türk milleti elbette 5’ten büyüktür. Türk milleti her şeyden büyüktür. Bunu neden attım? Beşli imzayı o masada öğrendim. Çok saygısızcaydı. O psikolojiyle çöpe attım. Birkaç dakika sonra Genel Müdür beni aradı. Tweetimi silebilecek biri var. Sayın Akşener. Bana ‘Ümit sen bu psikolojiyle tweet attın ama bu masadaki liderlere zarar verir. Kaldırırsanız iyi olur. Çok nazik Meral Akşener.” (HABER MERKEZİ)

habersiverek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu