Haber

Kısaca Karadeniz Ereğli’den

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgeden ilçeye gelen öğrenciler okullarına ücretsiz taşınacak.

Karadeniz Ereğli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi ile Kamu Hizmeti Taşıtları Derneği, deprem bölgesinden ilçeye gelen öğrencilerin okul servis hizmetlerinden ücretsiz yararlanma kararı aldı.

Kooperatif lideri Mehmet Azman, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen sarsıntının yaralarını sarmak için tüm ülkenin seferber olduğunu söyledi.

Genel Servis Araçları Derneği Lideri Muhammet Lider ile yaptıkları görüşmenin ardından ilçeye gelen depremzede öğrencilerden servis ücreti almama kararı aldıklarını belirten Azman, “Biz de ilçemize gelen depremzedelerin ailelerine destek olmaya devam ediyoruz. Depremin yaralarını sarmak için ilçemize depremzedelerimizi okul servislerimizle ücretsiz taşıyacağız.” söz konusu.

396 aile Karadeniz Ereğli’ye geldi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 396 aile Karadeniz Ereğli ilçesinde çeşitli yerlere yerleştirildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, depremin meydana gelmesinden bu yana ilçeye 396 aile ve toplam 1421 kişinin geldiği belirtildi.

Kaymakamlık Afet Uyum Merkezi tarafından 118 kişinin akraba ve tanıdıklarının yanına yerleştirildiği, diğer kişilerin ise ilçedeki çeşitli otel ve pansiyonlara yerleştirildiği belirtildi.

haber-han.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu