Haber

Kıbrıs Gazisi Kamil Gökçe: ’70 yaşındayım, İsrail bana yetmez’

Kıbrıs Gazisi Kamil Gökçe: “70 yaşındayım, İsrail bana yetmez”

KAHRAMANMARAŞ – Kıbrıs gazisi şair Kahramanmaraş’ta doğaçlama yaptığı şiirlerle İsrail’e olan yansımasını ve Filistin’e verdiği desteği dile getirdi.

Kahramanmaraş’ta yaşayan 70 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Şair Kamil Gökçe, İsrail’in Filistin’in Gazze kentinde sivillere yönelik yaptığı katliamları dizeleriyle dile getirdi.

Daha önce yaşadığı Kahramanmaraş’ı doğaçlama olarak anlatan Gökçe, “Ben Kahramanmaraşlıyım, bu ülke benim. Cesur adamı severim, hangi ırktan olursa olsun rengini sormam. Sütçü İmamı benim dedem diyorlar, dedem beni vurursa ben de vururum, ben o dedenin öz torunuyum, kulağıma ezan okudular, Kamil dediler, savaşa katıldım. bana gazi dediler, Ankara Kocatepe’de güzel bir şiir okudum, oradan beni emniyet mahkemesine gönderdiler.Engirze’nin yüzü, Gökçeler Maraş’ın özüdür, ben eski günlerde koyun, kuzu güderdim.Kahramanmaraş’ın bir derin tarih, buz gibi sular, serin hava, bir gün kenara düşeceksiniz.Alnınızda ay yıldızlı bayrakla gelin Maraş’a.Dünya, avucunuzda kahramanlık madalyasıyla Maraş’ı yol ayrımında bekliyor. Dünyanın hem yok edici anahtarı hem de kurucu anahtarıdır.Buzlu suları üç taraftan gelen barajlarla doludur. Kahramanmaraş yolu. Kayseri,Adana veGaziantep yolunda, “Buz gibi dondurmalarla sizleri bekliyorlar” dedi.

Kahramanmaraş depreminden sonra yeniden ayağa kalkacağını belirten Gökçe, “Artık tacımız yerle bir oldu, toza dönüştü. Allah hakkımızda hayırlısını versin. El ele, gönül vererek bu şehri, bu şehri yöneteceğiz. kahramanlıkla ve daha hoş bir şekilde kalplerimizin tacıdır.”

İsrail’in Filistin halkına yönelik katliamlarını da şiirlerle anlatan şair Gökçe, “70 yaşındayım, İsrail bana yetmez” dedi.

Gökçe, “İsrail isyan etti! Ben diyorum ki, gönül tacı olan ay yıldızlı bayrak annemin tacıdır, bu halk ve İslam’ın yiğitleri Azerbaycan’ı kurtardıysa, Filistin’i de kurtaracaktır. Filistin’le savaşacağım, el ele öleceğim, veda edeceğim, İsrail budur.” Köpeklerini bağlasınlar, yoksa ayrılırken kemiklerini kıracağız. Onlar kim? Fatih çocukluğunda İstanbul’u kurtardı, Atatürk sınırlarımızı çizdi, Ay-Yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırdı. 70 yaşındayım İsrail bana yetmiyor. Kıbrıs’ı kurtardıysam, izin verirlerse burayı da kurtarırım. Bu yüzden kahramanım. “Ülkemin şanı, Ay Yıldızlı bayrak, ölen şehidimin kanı, dedem kurtuluş kahramanlarının destanını yazdı. Kim bunlar? Sınırıma hiçbir düşman giremez. Bayrağım Hilal’i kimse indiremez. ve Yıldız. Benim ezanımı kimse susturamaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu