Ekonomi

Kayseri Sanayi Odası Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Kayseri Sanayi Odası’nın (KAYSO) ekim ayında olağan meclis toplantısı yapıldı.

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Meclis salonundaki toplantı, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, toplantıda yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 100’üncü yılını gururla kutladıklarını belirtti.

Cumhuriyeti ikinci yüzyılda birlik ve beraberlik içinde daha ileriye taşıyacaklarına canı gönülden inandığını vurgulayan Büyüksimitci, Türkiye’nin büyüyeceğine, gelişeceğine, güçleneceğine inandığını söyledi.

Büyüksimitci, ilk 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde Kayseri’den 17 firmanın yer aldığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Kayseri olarak iller arası sıralamada 17 şirketimizle İstanbul, Kocaeli, Ege Bölgesi, Ankara ve Gaziantep’in ardından 6. sırada yer alıyoruz. Türkiye’nin sanayileşmesine katkı sağlayan ve sıralamaya girerek bizi gururlandıran tüm firmalarımızı tebrik ediyorum, Katkılarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. 2023 yılı sonuçlarında, “Sıralamada daha çok firmamızın yer almasını diliyorum.”

Büyüksimitci, çalışmaları KAYSO tarafından yürütülen Kayseri’nin 4’üncü OSB’si Erciyes OSB’nin müteşebbis heyet ve idari heyeti hakkında da bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu