Ekonomi

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 76 İşletmeye Ceza İşlemi Uyguladı

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen rutin kontrol ve ihbarların ardından 2023 yılında kasa ve raf fiyatlarındaki tutarsızlık nedeniyle 76 işletme hakkında cezai işlem uyguladı.

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir yandan rutin kontroller, bir yandan da vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine kontrol ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, halk sağlığının korunması, haksız menfaatin önlenmesi, ilçe halkının daha kaliteli hizmet almasının sağlanması, genel düzen ve düzenin sağlanması ve tüm işletmelerin düzenli olarak denetlenmesi için çaba harcıyor.

Bölgede 7/24 denetimini sürdüren polis ekipleri, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerinde de çalışma yapıyor. Bu bağlamda özellikle kasa ve raf fiyatı farklılıkları dikkat çekiyor. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan rutin kontroller ve vatandaşlardan gelen fotoğraflı ihbarlar sonucunda zincir marketler başta olmak üzere 2023 yılında kasa ve raf fiyatlarındaki farklılıklarla ilgili toplam 76 işletmeye cezai işlem uygulandığı açıklandı.

Konuyla ilgili İnegöl Belediyesi Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Müdürlüğümüz, hem rutin kontrollerde hem de vatandaşlarımızın ihbarları üzerine kontrollerini aralıksız sürdürüyor. Özellikle vatandaşlarımızın bildirimleri çok kıymetli. Yazar kasa-raf fiyat farklılıklarının tespitinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Madde 54-(().” 2) ‘Etikette belirtilen fiyat ile tarife ve fiyat arasında farklılık olması halinde’ kararı uyarınca Listelerde ve yazarkasa fiyatında tüketici lehine fiyat uygulanır’ diyerek vatandaşlarımızın yasal haklarına dikkat etmeleri ve fark ettikleri aksaklıkları 153 hat üzerinden İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir. -BURSA

korkut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu