Ekonomi

Hizmet kalitemizle Türk Yüzyılına yürüyoruz

Ömer Zeydan /Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

O günün kurallarının gereği olarak devletçi anlayışla, Mustafa Kemal Atatürk’ün imzalı talimatıyla 31 Aralık 1925’te, başta tarımsal emtialar olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarının dengelenmesini sağlamak üzere Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) kuruldu. , tam rekabet koşullarında belirlendi.

Borsamız, kuruluşundan bu yana elde ettiği başarı ve bilgi birikimi sayesinde Türkiye’nin kalkınmasının temeli olan tarım sektöründe katma değer yaratma misyonunu üstlenmekte ve sunduğu hizmetlerle hakların korunmasını ve korunmasını sağlamaktadır. üyelerinin, üreticilerinin, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren ticari ve sanayi işletmelerinin oluşturduğu Eskişehir’de faaliyet göstermektedir. Çıkarlarının korunmasını, gelişmesini ve büyümesini destekledi.

ETB, 100 yıla yaklaşan faaliyetleri sonucunda elde ettiği kazanımlar ve yaptığı yatırımlarla, dünya tarım sektöründeki değişimlere paralel olarak daima yenilenmiş ve hizmet kalitesini artırmıştır.

Borsamız, il tarımının geleceğinin belirlenmesinde aktif rol oynamaya devam etmekte ve planlanan hedeflere ulaşma yolunda somut adımlar atmaktadır. Bölgemizdeki üretici ve firmaların gelişmesine, rekabet güçlerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapar, projeler hazırlar. ETB, kanunların kendisine verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde, ülkenin kalkınmasını ilgilendiren konuları ciddiyetle ele almayı görev olarak benimsemiştir. Bu anlayış Borsamızı Odalar ve meslek kuruluşları arasında hak ettiği seviyeye getirmiştir.

ETB, üye şirketlerinin faaliyetlerinde karşılaştıkları bazı sektörel darboğazların ve sorunların analizini yaparak, üyelerini ilgili makamlar nezdinde temsil etme misyonunu hassasiyetle yerine getirmektedir. 100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizle birlikte, borsamızın 98 yıllık yolculuğunda hizmet bayrağını daha da ileriye taşımak için heyecanımız, azim ve kararlılığımız tamdır.

İstiklal şiarıyla inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemize zaferi getiren birlik ve beraberlik ruhunun büyük bir eseridir ve Cumhuriyetin 100. geçmişimizi ve geleceğe dair umutlarımızı pekiştiriyoruz. Ülkemiz bu dönemde demokratik değerlerimize bağlı kalarak ekonomik refahını artırmayı ve eğitimde daha ileri gitmeyi hedefleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu