Yaşam

Hilal Kaplan kimdir ve nerelidir? TRT Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Kaplan Hakkında Merak Edilenler

Geçtiğimiz yıllarda siyaset gündemine yaptığı çarpıcı açıklamalar ve tespitlerle dikkatleri üzerine çeken Hilal Kaplan yeniden gündemde. TRT Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Kaplan’ın kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Hilal Kaplan kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? İşte Hilal Kaplan’ın hayatı ve gazetecilik mesleği…

Hilal Kaplan kimdir?

Hilal Kaplan, 15 Ağustos 1982’de İstanbul’da doğdu. Kaplan’ın ailesi aslen Çankırılıdır.

Hilal Kaplan, lise eğitimini Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.

2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Hilal Kaplan’ın Kariyeri

Hilal Kaplan’ın kariyer yolculuğu TVNET’te yayınlanan ‘Muhalif’ programı ile başladı. Barış Yarkadaş’la birlikte ‘Muhalefet’ adlı siyasi programı hazırladı ve sundu.

Ülke TV ekranlarında yayınlanan ‘Gayri Resmi’ programında Markar Esayan ile seyirci karşısına çıktı. Ayrıca A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun yönettiği “Yoluna 80 Dakika” programında yorumculuk yaptı.

Hilal Kaplan, gazetecilik hayatı boyunca Taraf, Yeni Şafak ve Sabah gazetelerinde çalıştı. Kaplan, halen Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Hilal Kaplan’ın Aile Hayatı

Hilal Kaplan, kendisi de gazeteci olan eski eşi Süheyb Öğüt’ten 2022 yılında boşandı. Hilal Kaplan, iki çocuk annesidir.

seyhanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu