Haber

Babanın Oğlu Kemal İtalya’da Yakalandı

Birçok cinayetle doğrudan veya dolaylı ilişkisi olduğu teziyle uzun süredir aranan, kamuoyunda ‘Babanın Oğlu Kemal’ olarak bilinen Kemal Eser, Türkiye’den firar planlarken yakalandı. İtalya’da gözaltına alınan çete elebaşı Barış Boyun’un suç ortağı olduğu iddia edilen zanlı Kemal Eser, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Kabahatler Şubesi’nden yapılan açıklamaya göre, ekipler, çok sayıda cinayetle doğrudan veya dolaylı bağlantısı olan, uzun süredir kaçak olarak aranan ve kamuoyunda ‘Oğul’ olarak bilinen çete lideri Kemal Eser’in peşine düştü. Peder Kemal’in. Geçtiğimiz günlerde çok sayıda üyesi yakalanan ve İtalya’da da gözaltına alınan çete elebaşı Barış Boyun’un suç ortağı olduğu öne sürülen Kemal Eser’in yurt dışına kaçmayı planladığı güvenlik birimlerince belirlendi. Kaçak çete elebaşının kullandığı sahte kimlik, içinde bulunduğu araç ve otomobilin geçiş güzergahının belirlenmesi üzerine polis ekipleri yakın takibe başladı.

Çalışmaların devamında ekipler, 5 cinayet, çok sayıda kasten yaralama, ‘6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna Muhalefet’, ‘uyuşturucu madde imalatı ve kaçakçılığı’ ile ‘tehdit ve hakaret’ gibi suçlardan tutuklandı. ‘. ‘nin aracı 28 Nisan’da İstanbul Takibe başladı. Polis ekipleri zanlıyı EA adına düzenlenen sahte kimlikle Bolu’da otoyolda yakaladı. Gözaltına alınan zanlı ifadesi alınacak İstanbulEmniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Şüpheli Kemal Ürün’ün İtalya’daki suç şebekesinin elebaşı Barış Neg liderliğindeki çete tarafından gerçekleştirilen Ruby adlı gece kulübünün korumasının öldürülmesi, iş adamı CE’ye cinayete teşebbüs ve uzun namlulu silahlı saldırı Fermas ve Rolls Rolyce işyerlerine karşı silahlar. kışkırtıcı olduğu tespit edildi. Zanlı, emniyetteki ifadesinin ardından dün adliyeye sevk edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen çete elebaşı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kemal Ürün’ün birlikte hareket ettiği zanlı Barış Nek komutasındaki suç şebekesine 14 Nisan’da İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi ve 200’e yakın çete üyesi yakalandı.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu