Haber

Avusturya’da Türk damat hayatının şokunu yaşadı: Yetkililer onu nikah masasından uzaklaştırdı

Avusturya’da dikkat çekici bir olay yaşandı.

Viyana’da yaşayan 27 yaşındaki Hamza ve 40 yaşındaki Alman nişanlısı Gundula, evlenmek için gittikleri nikah salonunda beklenmedik misafirlerle karşılaştı.

Çift henüz evliliğe “evet” dememişken, Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili aniden salona girerek Hamza’yı beklenmedik bir anda yakaladı.

27 yaşındaki Hamza evlenemeden nikah masasından çıkarıldı

Yetkililer, Hamza’nın ülkede kaçak kaldığını belirterek, genci nikah masasından uzaklaştırdı.

Hamza’nın avukatı Gregor Klammer “Hamza’nın Salı akşamı saat 19.10’da Türkiye’ye gönderilmesi bekleniyor. Oradan da askerlik şubesine gönderilmesi bekleniyor.” söz konusu. Klammer ayrıca Avusturya’nın adımının yasa dışı olduğunu da söyledi.

“Birdenbire Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili içeri girdi”

Alman Bild gazetesine konuşan gelin Gundula, gözyaşlarına boğulduğunu söyledi. Gundula, “Düğün sırasında memur aniden masadan kalktı ve bir şeyler alacağını söyledi. O sırada Ed Sheeran’ın Perfect şarkısı çalıyordu. Ve aniden Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili içeri girdi.”söz konusu.

40 yaşındaki gelin hastalandı

Öte yandan Gundula’nın olaydan sonra hastalandığı belirtilirken, genç kadının 17 yıldır Avusturya’da yaşadığı belirtildi.

Gundula, “İşte ya da evde onu yakalamak için binlerce fırsat yakaladılar ama bu travmatik deneyimle bizi ayırdılar.”söz konusu.

Psikoloji eğitimi alan Gundula’nın garson, Hamza’nın ise aşçı olarak çalıştığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu